Polonia-IT

Polonia-IT
Login
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu

Niemcy - ciekawe miejsca do zwiedzania/wedrowania
Poczatkujacy
Miasto Karlsruhe
Wpisy: 19
Poziom: 3
HP : 0 / 52
MP : 6 / 2241
EXP : 9
Witam!
Proponuje nowy watek:
podzielcie sie swoimi doswiadczeniami ze zwiedzania kraju, w ktorym obecnie zyjemy. Dla zabyt zapracowanych wyjasnienie: mam na mysli Niemcy.
Podzielcie sie ciekawymi okolicami, polecajcie miesjca, ktore warto zobaczyc, zwiedzic, przespacerowac czy przejechac autem.
Zarowno dla milosnikow gor jak i dla milosnikow leniwego saczenia koktajli w pewnym Biergarten na pewnym Altstadt. Dla sportowcow wyczynowych i dla turystow samochodowych.
Ciekawostki regionalne, wydarzenia sezonowe itp itd.
Co Wam przyjdzie do glowy.

Co ode mnie? Mieszkam pod Karlsruhe. To piekna okolica na poczatku Szwarcwaldu i Alzacji.
Polecam kilka zdjec z mojej strony.
Co warto zobaczyc? Dla milosnikow wedrowek Szwarcwald to raj. Setki tras o najrozniejszej dlugosci i stopniu trudnosci, widoce przez piekne zakatki: doliny, skaly, lasy, winnice. W okolicach Karlsruhe to stosunkowo niewysokie pagorki (poczatek Nordschwarzwaldu, 600-700 mpnm), rosnace w wielkosc w miare zblizania sie do Freiburga. Okolice Freiburga to Szwarcwald wysoki: gory siegajace 1500 mnpm.
Szwarcwald jest dosc mocno zaludniony, znajdziecie tu dziesiatki pieknych miasteczek i wsi polozonych w dolinach i na stromych zboczach, pelnych zabytkow i sladow historii, zameczki, klasztory, winnice, tereny narciarskie, hotele. Lesne jeziora, unikalne bagna na plaskowyzach na wysokosci 1000mnpn, wodospady. Przez gory wiedzie bardzo ladnie polozona i wygodna trasa "Schwarzwald Hochstrasse", po drodze wiele punktow widokowych i ciekawych miejsc do zwiedzania.
Zainteresowanych odsylam do przewodnikow: zbyt wiele miasteczek do opisania w moim skromnym poscie.

Alzacja (Elsass): piekna "francuska" kraina. Moj cudzyslow bierze sie stad, ze zaden rodowity Paryzanin nie przyzna sie do tego, ze Alzacja to czesc Francji...
No coz, region ten pelen jest niemieckobrzmiacych nazw, chocby slynny Strasbourg bynajmniej nie brzmi po francusku. Strasbourg nalezy zobaczyc KONIECZNIE. Piekna starowka, miejsce zwane "Petit France" i niesamowita katedra (mozliwosc wspiecia sie na taras widokowy; uprzedzam, troszke kondycji wymagane). Rownolegle do Freiburga polozone jest po francuskiej stronie cudowne Colmar. Calkowicie w alzackim stylu, fantastyczna starowka, "mala Wenecja" (Petit Venice) - mozna przeplynac prawdziwa gondola po kanale, od ktorego "Mala Wenecja" ma swoja nazwe. Pomiedzy Strasbourgiem a Colmar warto zwiedzic dwa miasteczka: Ribeville i Requivire (szczerze mowiac mam klopoty z pisownia tego drugiego :) ).
Koniecznie nalezy sprobowac alzackiej specjalnosci, jaka sa Flammkuchen, czyli swego rodzaju nalesniki/mace na ktorych polozone sa roznego rodzaju dodatki (boczek, ser itp.). Taka alzacka pizza. Uwaga: porcja wyglada niepozornie i pachnie malizna, jednak okazuje sie, ze zapelnia zoladek dosc skutecznie...
Alzacja to kraj bocianow; bocian jest jej symbolem. Wredni Francuzi maja nawet farmy bocianow, na ktorych sztucznie przytrzymuja ptaki pod ogromnymi siatkami, aby na zime nie odlatywaly i przyzwyczajaly sie do miejsca... smnieszno i straszno.

Calkowicie w druga strone od Alzacji i Szwarcwaldu, na polnocny zachod od Karslruhe, po drugiej stronie Renu rozciaga sie Pfalz: region doliny Renu i winnic. Raj dla milosnikow wina, szczegolnie jednego wspanialego jego gatunku, zwanego Rieslingiem. Od wczesnej wiosny do poznej jesieni w kazdym tygodniu gdzies odbywa sie Weinfest: lokalne winnice sprzedaja swoje wyroby w suto zakrapianej atmosferze imprezy pod golym niebem. Region piekny, ograniczony gorskim pasmem, na ktorego zboczach takze wspinaja sie winnice.

To tyle z moich najblizszych okolic. SLuze pomoca, jesli ktos ma jakies pytania.

Dla milosnikow Tatr: dzieki koledze z pracy poczynilem ostatnio ciekawe odkrycie:
Berchtesgadener Land . Nie udalo mi sie pojechac w ten weekend, ale zwiedzalem wirtualnie z przewodnikiem, zdjeciami i kamerami internetowymi ;). Prezentuje sie za***biscie. Ceny noclegow juz od 17-20 EUR za osobo/noc.

POzdrawiam serdecznie i czekam na krajoznawcze ciekawostki z Waszej strony
Macko

Wysłano: 2005/9/11 10:02
Transfer the post to other applications Transfer

Re: Niemcy - ciekawe miejsca do zwiedzania/wedrowania
Admin
Miasto Hamburg/Drawsko Pom.
Wpisy: 687
Poziom: 23
HP : 0 / 570
MP : 229 / 24554
EXP : 83
przypominalm o naszym dziale e-Galery
Gdzie wlasnie jest pare miejsc z niemiec ktore warto zobaczyc ;-)

Wysłano: 2005/9/11 10:58

Miasto Niddatal
Wpisy: 63
Poziom: 6
HP : 0 / 145
MP : 21 / 5895
EXP : 82
Hej

Za troche prawdopodobnie czeka mnie przprowadzka do Karlsruhe lub okolic, wiec bede mial okazje pozwiedzac i tamte okolice.

Narazie mieszkam w Lorsch (Hessen) i co mozna tutaj polecic to cala Bergstarße z roznymi zameczkami (niekiedy juz tylko ruinami) i winnice. Polecic moge rowniez Elisenpark w Mannheim gdzie mozna spedzic przyjemne chwile z rodzina wsrod zieleni i zwierzat. Zaraz obok bardzo ladne planetarium.

Troche dalej w druga strone (kierunek Koblenz) polecam Santgoar i okolice. Czyli koryto Renu wsrod gorek ( taki mniejszy i zielony kanion), ale zato bardzo malowniczy i kolorowy. Oczywiscie dla milosnikow rozrywki i kultury jest rowniez wiele ciekawych miejsc.

Pozdrawiam

Pawel

Wysłano: 2005/9/11 21:48

Poczatkujacy
Miasto Berlin - Mitte
Wpisy: 13
Poziom: 2
HP : 0 / 34
MP : 4 / 1409
EXP : 38
podpisuje sie pod postem MacTok.
Rzeczywiscie tereny miedzy Karlsruhe i Freiburgiem jak i dalej do Basel , Colmar i Strasbourga sa naprawde bardzo ciekawe i godne zobaczenia.
Kiedys mieszkalem we Freiburgu i bywalem jeszcze pozniej wielokrotnie.
Udalo mi sie zwiedzic bardzo dokladnie prawie caly region i najblizsze okolice w tym Alzacje.
Klimat bardzo lagodny, nawet zima brak bylo sniegu czy temperatur ponizej zera, a w grudniu / styczniu srednia temperatury byla +10 stopni ( lata 1994-1998)
Schwarzwald- wspaniale gory, widoki, trasy itd.
Mialem okazje z bliska przyjrzec sie calemu procesowi powstawania wina w tym regionie. Wino akurat stamtad (Kaiserstuhl / Breisach) przypadlo mi najbardziej do gustu, moim zdaniem sa o wiele lepsze niz np. te z regionu Pfalz.
Szkoda ze to tak daleko ode mnie bo chetnie bym sie wybral w okolice Freiburga, szczegolnie teraz gdy rozpoczynaja sie zbiory, Weinfesty itd...
:-P Ale jeszcze tam wroce.

Wysłano: 2005/9/26 23:19

Poczatkujacy
Wpisy: 5
Poziom: 1
HP : 0 / 8
MP : 1 / 166
EXP : 34
Ja proponuje np Konstanz i okolice. Meersburg jest bardzo romantycznym miejscem do zwiedzania i na trasie Friedrischhafen i Überlingen sa swietne mijsca. Cale Bodenskie jest godne zwiedzenia. I troszke wyzej oplaca sie pojechac do Tübingen. Tez piekne miasteczko.

Wysłano: 2010/11/30 8:25

a sprawa byla grzybkow

Miasto München/Hannover
Wpisy: 62
Poziom: 6
HP : 0 / 143
MP : 20 / 3564
EXP : 75
dla przypomnienia Karol Wielki, Karl der Grosse, Charles les Magne zjednoczyl to co mogl ze spadku po rozpadlym cesarstwie rzymskim czyli dzisiejsza Francje Niemcy tak mniej wiecej do Laby/Elbe (czyli bez NRD) Szwajcarie polnocne Wlochy Belgie Holandie i inne przyleglosci w nowa Europe zalazek UE /EU
- stad co roku jakis mnije lub bardziej zasluzony dla sprawy UE/EU polityk dostaje Medal Karola Wielkiego - tylko Karol Wielki mial trzech synow ktorych obdzielil ich po rowno - Lotharowi co to od niego Lotaringia dostal sie srodek od Brabant do Miast Polnocno Wloskich - no i braciszkowie ten Frankonski (Francuski) i ten Germanski (Saxonski - Niemiecki) zaprosili braciszka Lothara na grzybki - chyba to byly muchomorki - po czym naczeli sie skutecznie naparzac o spadek po braciszku - co jeden wiek jak do tej pory dwie mniejsze lub wieksze wojny, tak jakies 10 Wiekow tak szlo - ostatnio I i II wojna swiatowa niejako w spadku ale i o spadek - ale stad tereny Alzacji i Lotaringii raz byly francuskie raz byly niemieckie - w zaleznosci od tego kto mial wieksza sile przebicia. Dla Alzatczykow i Francuzi i Niemcy sa i tak ci tami i sa bardzo zadowoleni ze dzisiejsza UE/EU zakonczyla koniecznosc opowiadania sie po tej czy po tamtej stronie mniej lub bardziej dobrowolnie opowiadania sie jak to bylo w przeszlosci

Wysłano: 2010/12/5 22:08

Poczatkujacy
Miasto Kleve
Wpisy: 1
HP : 0 / 0
MP : 0 / 0
EXP : 0
Jeśli ktoś z Was przebywa w niemieckim landzie NRW (Nordrhein Westfalen) to zapraszam na mojego bloga, gdzie opisuję ciekawe do zwiedzania miejsca. Na zachodzie Niemiec jest ich całkiem sporo: www.nrwtrip.pl

Wysłano: 2015/6/14 3:58

Poczatkujacy
Miasto Bergamo
Wpisy: 10
Poziom: 2
HP : 0 / 25
MP : 3 / 121
Cytat:

NRWTrip pisał(a)):
Jeśli ktoś z Was przebywa w niemieckim landzie NRW (Nordrhein Westfalen) to zapraszam na mojego bloga, gdzie opisuję ciekawe do zwiedzania miejsca. Na zachodzie Niemiec jest ich całkiem sporo: www.nrwtrip.pl

Blog fajny, dużo ciekawych informacji, ale wciąż brakuje wielu fajnych miejsc. Będę zaglądała co jakiś czas.

Pozdrawiam :)

Wysłano: 2015/11/30 16:08

Poczatkujacy
Miasto Monachium
Wpisy: 8
HP : 0 / 18
MP : 2 / 88
EXP : 73
Co warto zobaczyć w Monachium? Niedawno przyjechałam i jak się tylko zamknę ze wszystkim, co związane z pracą chciałabym poznać trochę miasto.

Wysłano: 2015/11/30 17:19

Poczatkujacy
Miasto Niemcy
Wpisy: 3
HP : 0 / 2
MP : 1 / 12
EXP : 10
Witam, ja rowniez polecam Bodenseekreis. Mieszkam niedaleko Friedrichshafen. Mam juz niedaleko do Austrii i Szwajcarii. Miesc wartych zobaczenia jest naprawde wiele. Post o De ale ja polecam tez Austrie i Sczwajcarie. . Pierwszy z brzegu przyklad Austria https://www.youtube.com/watch?v=wJdFvkXEgBU
Grüner See.
Pozdrawiam

Wysłano: 2015/12/17 9:33

Admin
Miasto Hamburg, Bytom
Wpisy: 2237
Poziom: 38
HP : 0 / 939
MP : 745 / 40305
EXP : 58
fajnie macie u nas w Hamburgu to tylko szarowa i woda (w porcie i w deszczu )

mimo to zaprraszamy

Pozdro
tomek

Wysłano: 2015/12/18 9:13

Poczatkujacy
Miasto Niemcy
Wpisy: 3
HP : 0 / 2
MP : 1 / 12
EXP : 10
Tomek mieszkałam rok czasu kolo Köln. tez fajne miejsce nad Renem. Teraz jednak tu gdzie mieszkam jest naprawdę ciekawiej i piękniej. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy:)Ale juz nie chcialabym w tamtych okolicach mieszkac, tym bardziej po tej akcji sylwestrowej...
Dlatego zapraszam w moje okolice:)

pozdrawiam

Wysłano: 2016/1/9 23:47

Prawdziwy Gadula
Miasto Monachium / Koszalin
Wpisy: 1024
Poziom: 28
HP : 0 / 681
MP : 341 / 26886
EXP : 27
Co do Monachium, to oczywiscie jest wiele rzeczy ktore warto zobaczyc:

W samym Monachium moze architektura nie jest jakas super (wyjatek Olympiazentrum, Ratusz), tu polecam (do polazenia sobie) bardziej Augsburg, Norymberge i Regensburg.

W Monachium oprocz tego jest cala masa muzeow, wiekszosc w niedziele jest wstep za darmo.

Deutsches Museum jest specjalnoscia sama w sobie i w Monachium ma az trzy lokalizacje (Museumsinsel kolo Isartor, Verkehrszentrum Theresienwiese, Flugwerft in Oberschleissheim).

Jest jesczcze Zamek w Oberschleissheim oraz w Monachium Schloss Nymphenburg.

Jest filharmonia (Gasteig), jak ktos lubi klasyke.

Z natury dookola Monachium:
- Altmühltal na polnoc od Monachium
- Bayrischer Wald (wiele sciezek do wedrowania latem i nawet na narty na mniejszych gorach zima)
- Bawarskie Zamki Ludwika: Herrenchiemsee, Neuschwanstein, i inne (http://www.schloesser.bayern.de/).
- Chiemsee jako jezioro jest warte obejrzenia i rejsu statkiem
- Ruiny zamku Eisenberg: http://www.eisenberg-allgaeu.de/
- Amersee i Starnbergersee
- Staffelsee
- Kochelsee oraz ciekawa elektrownia wodna Walchensee
- Berchtesgaden oraz Königssee
- Salzburg z zamkiem Hochensalzberg
- Kopalnie soli w Berchtesgaden okolicach
- Gory, gory, gory... na narty i do wedrowek pieszych. To calkiem osobny rozdzial.

Oprocz tego jest Bawaria Film Studio na poludniu Monachium, Legoland kolo Günzburga (Autostrada na Ulm).

Wysłano: 2016/1/13 13:52

Admin
Miasto Hamburg, Bytom
Wpisy: 2237
Poziom: 38
HP : 0 / 939
MP : 745 / 40305
EXP : 58
ach Marty, widzisz, u Ciebie ciagle gory i gory a u nas moze polnocne i moze baltyckie i Elba[laba] czyli woda i woda

Spoko, moje Motto zyciowe brzmi:
tam gdzie ja jestem jest dla mnie zawsze najfajniej/tam ja jestem szczesliwy to duzo upraszcza

pozdro
Wasz tomek

Wysłano: 2016/1/24 23:09

Poczatkujacy
Miasto Warszawa
Skoki narciarskie – kibicuje ktoś?
Tak sobie pomyślałam, że sezon powoli się kończy, a w Titisee-Neustadt są przedostatnie zawody w sezonie zimowym… może miałby ktoś ochotę pojechać? Tutaj jest konkurs, w którym można wygrać bilety

Wysłano: 2016/3/3 6:41

Poczatkujacy
Miasto Lublin
Czym najlepiej dojechać?

Wysłano: 2016/3/18 9:48

Edytowany przez tomek dnia 2016-05-11 11:25:03
Edytowany przez tomek dnia 2016-05-11 11:25:21

Poczatkujacy
Miasto Kraków
ja ostatnio byłam w Willingen. Polecam, jest tam naprawdę super, zwłaszcza zimą. Sama Panorama Erlebnis Brücke jest piękna, ale mają tam też dwa parki rozrywki, no i niedaleko jest też skocznia narciarska. udało mi się trafić akurat jak był konkurs PŚ. Uwielbiam zwiedzać Niemcy. Dotychczas pracowałam jako księgowa Krakowska, ale od niedawna mieszkam w Niemczech i prowadzę serwis sprzętu, by na weekendach móc sobie z mężem pozwiedzać :)

Wysłano: 2016/5/4 7:23

Edytowany przez tomek dnia 2016-05-11 11:24:40

Możesz przeglądać wątki.