Polonia-IT

Polonia-IT
Login
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu

(1) 2 »

Zmiana klasy podatkowej
Niesmialy
Wpisy: 24
Poziom: 3
HP : 0 / 65
MP : 8 / 3042
EXP : 62
Witam!
Zenie sie niedlugo i bede chcial zameldowac zone w DE. Czy mozna zmienic klase podatkowa w srodku roku? Jesli tak to wg. jakiej klasy podatkowej bede sie rozliczal za 2004? Czesciowo 1 kl., a od wrzesnia 3 kl.- czy moze juz za caly rok 3kl.
Pozdrawiam,
Tomek

Wysłano: 2004/8/12 12:25
Transfer the post to other applications Transfer

Re: Zmiana klasy podatkowej
Rozmowny
Miasto Ljubljana, W-wa
Wpisy: 272
Poziom: 15
HP : 0 / 360
MP : 90 / 16857
EXP : 42
Gratulacje.
Rozliczysz sie wedlug zmienionej klasy za caly rok. Najpewniej trzeciej.

Wysłano: 2004/8/12 14:38

kto to zaczal z tymi klasami podatkowymi, przeciez tylko to w glowach miesza
Prawdziwy Gadula
Miasto München
Wpisy: 913
Poziom: 26
HP : 0 / 648
MP : 304 / 29932
EXP : 94
kto to zaczal z tymi klasami podatkowymi, przeciez tylko to w glowach miesza i tworzy nieporozumienia i niepojecia.

Podatek dochodowy rozliczasz rocznie - jako malzenstwo wg Ehegatten-Spliting Tabelle.
Ehegattenspliting polega na tym ze wasze dwa dochody duzy i maly sa sumowane i dzielone przez dwa, tym samym ten kto wiecej zarobil - technicznie zarabia mniej placi podatek przy mniejszej stopie podatkowej bo jest progressia stopy podatkowej ten mniej zarabiajacy placi technicznie wiecej
- ale jako para placicie mniej niz w przypadku rozliczania sie oddzielnie - nie w procentach ale w zywej gotowce - i to obojetnie co macie na kartach podatkowych za klasy zapisane
3+5 /4+4/5+3 -

Klasy podatkowe zapisane na karcie podatkowej odnosza sie jedynie do zaliczkowo na rozliczenie rozczne placonych przedplat - do potracen co miesiac - a nie do rocznego rozliczenia podatku
klasy sa tak ustawione zeby mniej wiecej nikt nikomu nie zwracal ani nadplacal po rozliczeniu.

Nie jestem calkiem pewien czy zameldowanie zony w D w miesiacu sierpniu cos ci pomoze
do rozliczenia podatkowego z uwzglednieniem Ehegattenspliting Tabelle - wszedzie we wszystkich krajach obowiazuje do zaliczenia calego roku pobyt w obszarze danej skarbowki ponda 1/2 roku (6 miesiecy i jeden dzien) i o ile wiem UE to nic nie zmienilo - ale moge sie mylic
- do konca roku 2004 nie zostalo sie juz tyle czasu 6 m+1d - wynikowo dla niemieckiej skarbowki zona przebywala za granica w calym roku 2004, a ty jestes dla skarbowki pseudo-kawalerem czyli nie rozliczasz sie wg. malzenskiej tabeli spliting.

Nawet placac zaliczki w klasach 3 i 5 w nadzieji ze sie zalapiesz na Ehegattenspliting dopiero na koncu roku przy rozliczeniu rocznym wychodzi szydlo z worka
- zabraknie jednego dnia i rozliczenie jest jak dla kawalera - bez Ehegattenspliting - musisz zdrowo doplacic. przy kombinacji 3+5 dla potracania zaliczki

Zmiane klas podatkowych zapisanych na karcie podatkowej wg ktorych ksiegowosc dokonuje potracen z co miesiecznej wyplaty na poczet rocznego rozliczenia mozna dokonywac wielokrotnie
w ciagu roku
- z tym ze ostatnia zmiana jest mozliwa przed 15 listopada - t
ak zeby ksiegowosc mogla uwzglednic do potracen w miesiacu grudniu
- ale klasa podatkowa jest wazna tylko do potracen a nie do rozliczenia za caly rok.

klasa podatkowa nie ma znaczenia dla rocznego rozliczenia
- tylko ma wplyw na wysokosc potracanej zaliczki
Rozliczenie roczne podatku dochodowego nastepuje wg twojej faktycznej sytuacji rodzinnej przez caly rok
i tu nie chcial bym byc zlym prorokiem -
poniewaz zony nie bylo w D przez 6 miesiecy i jeden dzien (moze byla fizycznie ale nie na papierze)
to bedziesz za caly rok potraktowany jako "kawaler z urzedu"
- a zona sie moze rozliczyc z podatku w Polsce czy w innym kraju, w ktorym przebywala 6 miesiecy i 1 dzien w roku 2004 bo w ten sposob zalicza caly rok 2004 w innym obszarze podatkowym

Walter

Wysłano: 2004/8/12 15:36

Re: zawsze po zameldowaniu splitting
Admin
Miasto Hamburg, Bytom
Wpisy: 2240
Poziom: 38
HP : 0 / 940
MP : 746 / 43943
EXP : 60
Cytat:
Rozliczenie roczne podatku dochodowego nastepuje wg twojej faktycznej sytuacji rodzinnej przez caly rok

Nie,
nawet jesli w grudniu bys zmienial stan cywilny
to rozliczenie caloroczne bazuje na stanie konca danego roku.

U nas mialem dokladnie taki przypadek,
zamedlowanie/zmiana Steuerklasse bylo pod koniec roku(Listopad) i rozliczenie
za ten rok bylo na bezie splittungu/wspolne.

pozdrowienia
tomek

PS. wniosek => zawierac malzenstwa pod koniec roku :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Wysłano: 2004/8/12 16:54

Niesmialy
Wpisy: 24
Poziom: 3
HP : 0 / 65
MP : 8 / 3042
EXP : 62
Dzieki za ten promyk nadziei!
Jak bardzo sprawe moze utrudnic to, ze moja przyszla zona pracuje w Polsce (i bedzie pracowac nadal, przynajmnie do konca roku)? Czy rozliczamy sie w takim wypadku oboje w DE?
Pozdrawiam,
Tomek

Wysłano: 2004/8/12 17:54

Admin
Miasto Hamburg, Bytom
Wpisy: 2240
Poziom: 38
HP : 0 / 940
MP : 746 / 43943
EXP : 60
to nie nadzieja tylko fakty..
a zarobki Twoje zonki z pl-u
beda tylko mialy znaczenie na wysokosc % Waszych podatkow.

podwojnegoopodtkowania zarobkow w pl I de nie ma.

pozdrowienia
tomek

Wysłano: 2004/8/13 0:38

Rozmowny
Miasto Las Rozas (Madryt) / Stargard
Wpisy: 173
Poziom: 12
HP : 0 / 280
MP : 57 / 13064
EXP : 21
To dobra wiadomosc, ja w przyszlym roku zmieniam stan cywilny i przy okazji wyprowadzam sie z Niemiec (ostatnie rozliczenie podatkowe w tym kraju), myslalem, ze na 3. klase podatkowa, wzglednie Splitting sie nie zalapie.

Grisza

Wysłano: 2004/8/13 7:35

szczescia zycze mlodej parze
Prawdziwy Gadula
Miasto München
Wpisy: 913
Poziom: 26
HP : 0 / 648
MP : 304 / 29932
EXP : 94
nowozenicy maja swoje freebeez i gadety - dlatego przy slubie w listopadzie zalicza sie im caly rok
zeby mieli za co produkowac nowych podatnikow :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

W

Wysłano: 2004/8/13 9:39

Re: szczescia zycze mlodej parze

Miasto Berlin / Wroclaw
Wpisy: 59
Poziom: 6
HP : 0 / 138
MP : 19 / 6030
EXP : 55
O to jest watek ktorego szukam!

Moze ktos mnie oswiecic z tymi podatkami w DE, bo wlasnie jestem na etapie planowania rodziny ;-)
(szukam pozytywow :-D :-D :-D)

Obecnie jako kawaler oddatje +/- 48% zarobionej kasiory w postaci wszystkich danin, czy jako zaliczke na danine :-(.

Ile wlasciwie bede oddawal, jesli sie ozenie ??? :-?

Ile jesli mi sie jakies potomstwo przytrafi ??? :-?

Wlasciwie co oznaczy grupa 3 czy 3+5/ 4+4, bo chyba nie ilosc osob w zwiazku :-) (jest w tym jakas systematyka?)
Jezeli dobrze zrozumialem przedmowce, to klasa podatkowa ma wplyw tylko na zaliczke, bo w rozliczeniu i tak wszystko trzeba dopasowac. To oznacza rowniez, ze bachorki sa traktowane jako kolena osoba z dochodem 0 :-?
A do tego jeszcze z tym zameldowaniem zony. Musi byc zameldowana ze mna pod jednym dachem czy nie?

J23 :-D

Wysłano: 2004/10/26 15:17

Wpisy: 84
Poziom: 8
HP : 0 / 178
MP : 28 / 7696
EXP : 12
Czesc J 23,

klasy podatkowe:

klasa 1
przeznaczona jest dla kawalerow, panienek, rozwodnikow, wdowcow. Majac ta klase podatkowa ma sie kwote wolna od podatku w wysokosci 7664,00 Euro

klasa 2
przeznaczona jest dla samotnie wychowujacych. Tej osobie przysluguje ta sama kwota wolna od podatku i dodatkowo tzw. Entlastungsbetrag w wysok. 1308,00 Euro.

klasa 3

przeznaczona jest dla jednego z malzonkow, jezeli drugi ma klase 5. Tutaj jest jeszcze pare szczegolow, ktore sa mniej wazne. Podatnikowi z ta klasa przysluguje PODWUJNA KWOTA WOLNA OD podatku 2*7664,00. Oplaca sie jezeli zona lub maz ok. 40% mniej zarabia miz maz/zona.

klasa 4
przeznaczona jest dla malzonkow, ktorzy mniej wiecej to samo zarabiaja. Przysluguje tutaj tez kwota wolna od pod. 7664,00

klasa 5

przeznaczona dla tego z malzonkow, ktory o ok. 40% mniej zarabia, bo wtedy zaczyna sie ten podzial klas pod. oplacac. Nie przysluguje tutaj zadna kwota wolny od pod., wiec placi sie duzo podatku, co w sumie troche boli -wiem z doswiadczenia :-x . Z drugiej strony placi moj maz malo podatku i razem wychodzimy na tym lepiej niz gdybysmy mieli klasy 4 i 4

klasa 6

przeznaczona jest dla osob, ktore maja pare pracodawcow. Nie ma tutaj zadnej kwoty wolnej od podatku.

Podatek od dochodu malzonkow jest obliczany wedlug Splittingtabelle, dla "wolnych ptaszkow" jest Grundtabelle".

Co do dzieci - niesteyty jest tylko dodatek rodzinny

od 1 do 3 dziecka 154,00 Euro
od czwartego 179,00 Euro. Jest jeszcze tzw. Freibetrag, ale dla wiekszosci smiertelnikow oplaca sie bardziej dodatek rodzinny.

Jezeli interesuja Cie dokladne kwoty, to chetnie sprawdze w ustwie (Einkommensteuergesetz!). Jezeli cos podatkowego Ci jeszcze na sercu, to daj znac.

Ale chyba podatki i pieniadze nie sa jedynym powodem, zeby sie pobrac. Milosc-to prawdziwy i najpiekniejszy powod, mmmhhhhhhhhhh ;-)

Pozdrawaim najserdeczniej

Anka

Wysłano: 2004/10/26 17:19

Niesmialy
Miasto Hamburg/San Diego
Wpisy: 35
Poziom: 4
HP : 0 / 92
MP : 11 / 3797
EXP : 68
Bralem slub 28 grudnia i dostalem zwrot za caly rok :-)

Wysłano: 2004/10/27 9:57

Miasto Berlin / Wroclaw
No i znowu serdeczne dzieki za wyjasnienia!

Mam jednak ciagle pewne watpliwosci:
1. Kwote wolna podajesz na glowe, czy na pare?
2. Wlasciwie trudno mi jest pojac roznice miedzy grupa 1 i 4 (oprocz tego, ze jedna jest dla malzonkow a inna dla single)
3. Rozumiem, ze przy kombinacji 3+5 dla 3 kwota wolna od opodatkowania wynosi 2*7664. Jesli jednak moja luba bedzie chwilowo bez pracy, to na koniec roku mozemy sie jeszcze razem rozliczyc wedlug “Splittingtabelle” i jesli Bog (ew. Finanzamt) da dostaniemy jakas reszte (tzn. czy istnieje cos takiego jak w PL'u - wspolne rozliczanie sie malzonkow).
4.W “Splittingtabelle" sa juz stawki wolne od opodatkowania ujete?

pozdrawiam rowniez serdecznie :-)
Krzysztof

Wysłano: 2004/10/27 16:45

Rozmowny
Miasto Nuernberg/Herzogenaurach
Wpisy: 131
Poziom: 10
HP : 0 / 237
MP : 43 / 11055
EXP : 49
Ja mysle ze to jednak tylko nadzieja i wszystko zalezy od skarbowki.

Slub i zameldowanie zony w grudniu bedzie mialo wplyw na przyznanie klasy podatkowej ale jak juz Walter pisal to ma wplyw tylko na zaliczki. Przy rozliczeniu koncowym urzad moze nie przyznac splitu ze wzgledu na to ze malzonka nei byla zameldowana w DE ponad 1/2 roku

A co do dochodow z pracy zony w PL to tez nie jest tak pieknie ze maja one tylko wplyw na % waszych podatkow. Urzad moze stwierdzic np ze jej praca wymagala pobytu w PL dluzej niz 1/2 roku a zatem nie ma splitu.

Przypadek 2 sprawdzony niestety doswiadczalnie ...

T.

Wysłano: 2004/10/27 16:52

Czesc Krzysztofie,

kwota wolna od podatku jest przewidziana dla kazdego podatnika. Malzonek z klasa 5 oddaje swoja kwote malzonkowi, ktory ma klase 3.

Pan Singel majacy klase 1 rozlicza sie wedlug Grundtabelle, Pan Malzonek majacy klase 4 rozlicza sie wedlug Splittingtabelle razem z Pania Malzonkowa. Splittingtabelle jest lepsza! Najlepiej jest zwrocic sie do Twojego doradcy podatkowego z proszba o przeliczenie, jak zwiazek malzenski bedzie wplywal na twoj dochod i podatek.

Majac klasy 3 + 5 jest sie zobowiazanym zlozyc rozliczenie podatkowe. Poprzez to, ze osoba majaca klase 3 ma podwojna kwote wolna od podaku, placi juz przez caly rok mniej podatku. Z drugiej strony osoba z klasa 5 placi go wiecej. Moze sie zdazyc, ze dostaniesz zwrot ale moze tez byc, ze nie dostaniesz nic. Dlatego tez wazne jest, aby dobrze dobrac klasy pod.

Podatki, ktore sa odciagane od dochodu co miesiac obliczane zostaja na podstawie Lohnsteuertabelle. W tej tabeli sa juz wziete pod uwage kwota wolna od pod. i rozne kwoty pauszalne (np. Sonderausgeben).

Na dalsze pytania odpowiem rownie chetnie.

Serdeczne pozdrowka

Anka ;-)

Wysłano: 2004/10/27 17:26

Rozmowny
Miasto Monachium
Wpisy: 154
Poziom: 11
HP : 0 / 261
MP : 51 / 12134
EXP : 46
No to mnie teraz niezle zaniepokoiliscie.
Chodzi o zameldowanie mazonki. T_W napisal, ze "Przy rozliczeniu koncowym urzad moze nie przyznac splitu ze wzgledu na to ze malzonka nei byla zameldowana w DE ponad 1/2 roku".

Moja narzeczona jest na studiach podyplomowych, zameldowala sie tuz przed rozpoczeciem semestru w pazdzierniku, a lada dzien pobierze Lohnsteuerkarte (Kl. 1).
Planujemy poprzedzic przyszloroczny slub koscielny slubem cywilnym teraz w grudniu, wlasnie z przyczyn podatkowych. Problem w tym, ze nie pomyslelismy o tym cholernym zameldowaniu i nie ma pelnego polrocza....

Jak myslicie, jakie jest prawdopodobienstwo, ze sie mimo wszystko uda (zmienic klase, no i rozliczyc za caly rok w klasach 3+5)? Kiedy jest w ogole sprawdzane zameldowanie? Podczas zmiany klasy, czy pozniej, przy rozliczeniu?

Chodzi o to, ze jesli szanse na powodzenie sa male to moze po prostu odpuscimy sobie dodatkowa ceremonie?

pozdrawionka
baranek

Wysłano: 2004/10/27 18:30

Rozmowny
Miasto Monachium
Wpisy: 154
Poziom: 11
HP : 0 / 261
MP : 51 / 12134
EXP : 46
Acha, jeszcze jedno pytanko:
Czy klasy podatkowe mozna zmieniac w trakcie roku? No bo jesli np. teraz ja zarabiam wiecej, malzonka mniej i mamy 3+5, a np. w kwietniu ona dostanie dobrze platna prace i zacznie zarabiac o tyle wiecej, ze oplacaloby sie miec 4+4 to czy mozna to jakos zrobic?

baranek

Wysłano: 2004/10/27 18:35

Re: szczescia zycze mlodej parze :-)

Czesc,

mozesz sie nawet pobrac 31.12. o 23.59 i dostaniesz spliting. Tutaj nie ma FA nic do powiedzenia. Jak bedziecie robili rozliczenie podatkowe, to bierze sie das zu versteuernde Einkommen (wynik tego rozliczenia, czyli dochody minus wszelkie mozliwe do odciagniecia koszy) i oblicza sie wysokosc podatku wedlug Splittingtabelle w Einkommensteuergesetz. Tutaj juz nie graja zadnej roli wasze klase podatkowe. One sa wazne przy wyliczaniu miesiecznego podatku, ktory zostaje odciagniety od dochodu brutto. Klase podatkowa mozna zmienic az do listopada w gminie. Zmiana bedzie wzieta pod uwage przez pracodawce w miesiacu nastepujacym po miesiacu, w ktorym sie klase zmienilo, czyli jezeli dasz zmnienic w listopadzie, to grudniowa wyplata bedzie odpowiednio zmieniona.

Co do tego zameldowania, to ono nie ma nic do powiedzienia. Ja wyszlam za mojego meza w pazdzierniku, on mial przed slubem klase 1. Ja nigdy wczesniej nie bylam zameldowana w DE. Zrobilam rozliczenie, dostalismy caly podatek spowrotem i .................... mielismy piekny spozniony "miesiac miodowy".

Nie przejmuj sie tak tymi podatkami, to zadna czarna magia. :-o To jest wszystko logiczne i mozliwe do zrozumienia.

Jak by cos, to pytaj.

Pozdrawaim

Anka ;-)

Wysłano: 2004/10/27 18:52

Rozmowny
Cytat:

baranek napisał:
Moja narzeczona jest na studiach podyplomowych, zameldowala sie tuz przed rozpoczeciem semestru w pazdzierniku, a lada dzien pobierze Lohnsteuerkarte (Kl. 1).
Planujemy poprzedzic przyszloroczny slub koscielny slubem cywilnym teraz w grudniu, wlasnie z przyczyn podatkowych. Problem w tym, ze nie pomyslelismy o tym cholernym zameldowaniu i nie ma pelnego polrocza....

Jak myslicie, jakie jest prawdopodobienstwo, ze sie mimo wszystko uda (zmienic klase, no i rozliczyc za caly rok w klasach 3+5)? Kiedy jest w ogole sprawdzane zameldowanie? Podczas zmiany klasy, czy pozniej, przy rozliczeniu?

Trudno ocenic szanse. Tak jak powiedzialem wszystko zalezy od FA.
Sprawa zameldowania moze byc sprawdzona w obu wymienioych przez ciebie sytuacjach. Moze rozjasni ci sytuacje moj przypadek.
Zameldowalem sie w N w styczniu - dostalem klase 1 (zona ciagle w PL)
W marcu zameldowalem w N zone - poszlo pismo do FY i na podstawie zameldowania zony dostalem klase 3 (BTW: w nastepnym miesiacu zwrocili caly nadplacony podatek :-D ).
W pierwszym roku bylo ok - split bez problemow. W kolejnym roku pojawily sie problemy. Spowodowane byly tym ze moja zona przez kilka miesiesy pracowala w PL i jej dochody wliczylem do rozliczenia rocznego. FA na to: jesli pana zona pracowala w PL to znaczy ze nie przebywala w N. Podejzewamy ze pobyt w PL trwal dluzej niz 1/2 roku -> wiec rozliczyli mnie wg klasy 1. Moj berater oprotestowal ta decyzje i uslyszelismy w odpowiedzi: prosimy udowodnic ze praca w PL nie wymagala pobytu poza N dluzszego niz 6 roku. No wiec wydobylismy z zykladu pracy zony zaswiadczenie ze pracowala tylko 20 tygodni (co bylo zgodne z prawda) i wtedy FA zmienil rozliczenia i dal klase 3.
Bez tego zaswiadczenie 0 szans na 3ke.
Jeszcze raz: WSZYSTKO zalezy od FA. Jesli podpadasz pod Erlangen :-) to porazka ...

Ale warto zaryzykowac. Kto nie ryzukuje ten splitu nie dostaje ;-)

T.

Wysłano: 2004/10/28 9:39

Re: szczescia zycze mlodej parze :-)
Rozmowny
Hi Kaminka/Anka !

Cytat:

mozesz sie nawet pobrac 31.12. o 23.59 i dostaniesz spliting. Tutaj nie ma FA nic do powiedzenia.

:-o A kto ma? Kto podejmuje decyzje? Ja dotej pory myslalem ze FA (i tak bylo w moim przypadku) ale uswiadom mnie bo moze zyje w nieswiadomosci...

Cytat:

Jak bedziecie robili rozliczenie podatkowe, to bierze sie das zu versteuernde Einkommen (wynik tego rozliczenia, czyli dochody minus wszelkie mozliwe do odciagniecia koszy) i oblicza sie wysokosc podatku wedlug Splittingtabelle w Einkommensteuergesetz.

To sie oczywiscie zgadza jesli masz prawo do splittingu. Znasz jakis punkt prawa podatkowego ktory opisuje warunki przyznania splittingu?

Cytat:

Tutaj juz nie graja zadnej roli wasze klase podatkowe. One sa wazne przy wyliczaniu miesiecznego podatku, ktory zostaje odciagniety od dochodu brutto. Klase podatkowa mozna zmienic az do listopada w gminie. Zmiana bedzie wzieta pod uwage przez pracodawce w miesiacu nastepujacym po miesiacu, w ktorym sie klase zmienilo, czyli jezeli dasz zmnienic w listopadzie, to grudniowa wyplata bedzie odpowiednio zmieniona.

Tu sie oczywiscie wszystko zgadza. Sprawa zaliczek jesz 100% jasna.

Cytat:

Co do tego zameldowania, to ono nie ma nic do powiedzienia. Ja wyszlam za mojego meza w pazdzierniku, on mial przed slubem klase 1. Ja nigdy wczesniej nie bylam zameldowana w DE. Zrobilam rozliczenie, dostalismy caly podatek spowrotem i .................... mielismy piekny spozniony "miesiac miodowy".

Patrz moje pytania wyzej.
Problem z twoja opinia jest taki ze bazuje ona na twoim doswiadczeniu. Ja nie twierdze ze tak nie bylo ale uwazam ze mialas szczescie trafiajac na "odpowiedzni" FA i ze nie mozna na takiej podstawie uogolniac i twierdzic ze zameldowanie nie ma znaczenia.

T.

Wysłano: 2004/10/28 9:54

Miasto Berlin / Wroclaw
Witaj Anno,

kolejny raz serdeczne dzieki.
Tak prawde mowiac jakos sie wczesniej podatkami szczegolnie nie interesowalem.
Bylo dla mnie jasne, ze bede w grupe 1, bo ciagle jeszcze jestem kawalerem.
No, ale jak czlowiek zaczyna myslec powazniej o zyciu, a zwlaszcza o rodzinie, to przychodza rozne pytania do glowy.
Jedna z dziedzn jest oczywiscie kasa a posrednio podatki. A tu jakis smieszne 3+5, 4+4, etc.
No i tak sobie pomyslalem, zwlaszcza ze jak twierdzisz, ze sa to "sprawy latwe mile i przyjemne" ;-),
ze okielznam ten temat. Aby mi tu rozni czlowieczkowie tzw. kitow nie wciskali.
Musze przyznac, ze juz mi bardzo pomoglas. Jakis ogolny zarys algorytmu juz posiadam.
Teraz musze jednak ten temat literatura podeprzec.
I tu pytanko. Jest jakas intersujaca stronka internetowa lub pozycja ksiazkowa tej tematyce poswiecona?
Wiem, wiem - cale masy!
Ale dodatkowym kryterium jest,
1) wszystko powinno max. 10 stron zawierac,
2) i jakos tak zrozumiale napisane byc.
Bo przeciez ja nie chce zostac doradca podatkowym :-D :-D :-D

pozdrawiam goraco

Krzysztof

Wysłano: 2004/10/28 13:44

Możesz przeglądać wątki.