Polonia-IT

Polonia-IT
Login
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieZapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu
_MSC_RESIZED_IMAGE
ID Artykułu : 1
Poziom dostępu czytelników : Default
Wersja 1.01
Opublikowano: 2010-05-16 11:53:12
Ilość obejrzeń : 5441


Pewnie każdy z nas pamięta rok 2000. Na wiosnę tamtego roku parlament Niemiec, pod naciskiem kół przemysłowych uchwalił ustawę ułatwiającą zatrudnianie wysoko kwalifikowanych specjalistów z krajów Europy centralnej, wschodniej oraz z krajów azjatyckich. Przede wszystkim ustawa ta objęła specjalistów o wykształceniu pokrewnym nowym technologiom czyli informatyków. Dla wielu młodych ludzi zaistniała szansa zdobycia doświadczenia zawodowego w pracy w jednym z wiodących państw Wspólnej Europy.

Specjaliści zatrudniani na warunkach tejże ustawy tzw. „Green Card”, skupili się w głównych ośrodkach przemysłowych Niemczech tj.: Hamburgu, Monachium, Frankfurcie itp. Z trzech wymienionych, Monachium odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu trendów informatycznych w zjednoczonej Europie. Jest ono porównywane do amerykańskiej Doliny Krzemowej. Życie na emigracji w obcym kraju powoduje chęć skupienia się i bliższego poznania między sobą. Wynikiem dyskusji na łamach grupy news-owej: pl.praca.dyskusje, informatycy pracujący i mieszkający na zasadach green card w okolicach Monachium zorganizowali kilka nieformalnych spotkań na których poznali się bliżej i dzięki którym powstał pomysł założenia tego portalu. Pomysł dyskutowany później w szerszym gronie, spotkał się z przychylnym odzewem również tych Polaków którzy wyemigrowali do Niemiec znacznie wcześniej, i którzy zadeklarowali się do wsparcia finansowego inicjatywy.


Treść
Serwis powstał na gruncie niemieckim, dlatego też jego podstawowym celem jest gromadzenie wiadomości i doświadczeń emigracyjnych dla potencjalnych green cardowców w Niemczech. W miarę jego rozwoju będziemy poszerzać bazę artykułów oraz usług zawartych na stronach o informacje z innych krajów zachodniej Europy a także Ameryki.
Baza artykułów serwisu będzie dotyczyła informacji na temat życia, sposobów osiedlania się oraz jak przetrwać trudne początki w nowym otoczeniu. Wszystkie te informacje mogą wydawać się nieistotne z punktu widzenia kandydatów na pracę w obcym kraju, jednak po dotarciu na miejsce będą stanowić "niezbędnik" - wiedzę o poruszaniu się w nowej rzeczywistości w trudnych pierwszych dniach emigracji. Każdy użytkownik serwisu będzie mógł wymieniać się swoimi doświadczeniami na łamach dołączonej do serwisu grupy dyskusyjnej a także dzielić się uwagami na temat informacji zawartych w poszczególnych artykułach. Postanowiliśmy także, nie ograniczać się do treści tylko w języku polskim. Ze względu na wieloaspektowy i międzynarodowy charakter naszej emigracji, serwis będzie prowadzony dodatkowo w językach angielskim oraz niemieckim. Dołożyliśmy starań, aby treść serwisu stanowiła spójną całość. Jesteśmy jednak otwarci na wszystkie głosy, uwagi oraz nowe pomysły. W tym celu zapraszamy do odwiedzenia i skorzystania z naszej księgi gości. Dział ten, połączony z możliwością wyrażania uwag, pozwoli zbierać nam niezbędne informacje w celu utrzymywania serwisu w stanie estetycznym i aktualnym.


Status
Nasza inicjatywa nie jest w jakimkolwiek stopniu związana z działalnością gospodarczą. Jakkolwiek rozpatrujemy w przyszłości wyposażenie serwisu w możliwość zamieszczania ogłoszeń płatnych. Poczynania te będą służyły zbieraniu funduszy na jego prowadzenie.


Podziękowania
Drogi Czytelniku. Cieszymy się z odwiedzenia naszych stron. Mamy nadzieję, że rozpatrując w przyszłości możliwość wyjazdu w poszukiwaniu doświadczenia w pracy za granicą, będziesz miał okazję skorzystania raz jeszcze ze zgromadzonych tutaj materiałów i informacji, aby właściwie ukształtować swoje wyobrażenie o kraju do którego się udasz.

Zespół polonia-it.org


0
|  Odnośniki 
Wersja do druku Wyślij znajomemu
Komentarze są własnością ich autorów. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.
Sponsorem jest
Sponsor - Akra GmbH
Sprzęt, łącze i aktywne uczestnictwo w dyskusjach. Dziękujemy!
Ankieta
Polonia-IT Official Website
Kontakty z adminami: tomek, yossa, killservice
Powered by XOOPS 2.5.5 © 2012 The XOOPS Project