Polonia-IT

Polonia-IT
Login
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu

#1 Programisci POMOCY
kaminka Wysłano: 2009/1/21 13:25
Hey,

pomocy! Moj brat ma napisac program. Oto co on mi napisal:

chodzi o napisanie programu komputerowego. Program ma byc napisany w Delphi i ma to byc zegar wskazówkowy godzine z kukulka, ma byc wahadelko w zegarze i o pelnej godzinie zegar a robic bim bom (a byc odtwarzany dzwiek bim bom)
Glownym problemem jest to jak napisac kod aby te warunki dzialaly, bo kukulke i dzwiek bim bom trzeba wziasc z animacji. Jak to ma byc zdefiniowane(jaka formula i w ktorym miejscu w programie trzeba umiescic ta formule)

Pozdrowienia
Anka :-)

#2 Re: Programisci POMOCY
Draco Wysłano: 2009/1/21 13:53
Dooooobre...

#3 Re: Programisci POMOCY
Okruch Wysłano: 2009/1/22 14:38
Kaminka,

pytac sie wytrawnych doswiadczonych programistow o program w Delphi to tak jak pytac sie inzyniera dzisiaj jak sie uzywa suwaka logarytmicznego...

Okruch

#4 Re: Programisci POMOCY
Rebel Wysłano: 2009/1/22 19:34
Hej Kaminka!

Pisz wiecej! Dawno Cie nie slyszalem:) Twoje inne posty pamietam:)
W koncu cos na forum sie dzieje...bim bam bom kukuryku....:):):):):)
To ten brat pisze ta kukulke co mu prace dyplomowa szukalas? Czy to na prace pisze jako temat?
Pamietam, ze mialas dwoch braci?:)
Alez poprawials mi humor:):):):):)

PS
Popytam jutro kumpli w pracy bo ja pascala nie umie.

Pozdrawiam Braci:)
Rebel.

#5 Re: Programisci POMOCY
kaminka Wysłano: 2009/1/23 10:26
Hey Rebel,

mam 2 braci. Oni musza od czasu do czasu pisac takie prace domowe. To jest cos innego niz praca dyplomowa. Prace pisza juz pilnie. Nawet im to dobrze idzie. Maja super tematy.

Moj brat mowil, ze profesor tez sie zgodzil na jezyk delphi, pascal albo c++.

Sprawa jest pilna, bo ma to byc gotowe na jutro.

POMOCY!!!!!!!!!

pozdrawiam

anka

#6 Re: Programisci POMOCY
adam Wysłano: 2009/1/25 0:29
hej,

ok, to ja bede tym wrednym, niedobrym, ktorego nikt nielubi, jestem gotow to wziasc na siebie...
Jezeli Twoi bracia studiuje, ucza sie informatyki to takie programy powinni byc w stanie napisac sami, jezeli nie to niech zajma sie zbieraniem szparag!!!

teraz mozesz mnie znienawidzic ;-)

#7 Re: Programisci POMOCY
kaminka Wysłano: 2009/1/25 9:29
Czesc Adam,

Twoja odpowiedz potwierdza jedna z cech polakow za granica. Nigdy nie pomoz blizniemu! :-x

Anka

#8 Re: Programisci POMOCY
TheMarty Wysłano: 2009/1/25 11:31
Teraz to i ja sie dolacze...

Bez obrazy, ale pomoc to mozna komus jak stanie sie jakies nieszczescie, albo cos. A w nauce chodzi o to, zeby sie uczyc SAMEMU.

Zeby jeszcze to byly lata osiemdziesiate, gdy nie bylo dostepu do literatury, a o internecie nawet nikt nie marzyl... Ale teraz? Przeciez wszystko mozna sobie wygooglowac... Chodzi mi o to, ze trzeba sie uczyc radzic samemu w takich sytuacjach...

Ja jestem przeciwnikiem "chodzenia na latwizne"... Przykro mi..

#9 Re: Programisci POMOCY
kaminka Wysłano: 2009/1/25 13:35
Hey,

rownie latwo byloby wyszkac odpowiedzi na wasze pytanie w sprawie niemieckich podatkow w internecie. Tez tam jest wszystko napisane. Przy waszych pytaniach o podatkach.. gdzie tam bylo to nieszczesie?
Mino to pomoglam i to nie malo razy!

"Ja jestem przeciwnikiem "chodzenia na latwizne"... Przykro mi.."

Ok. Zrozumialam. W takim razie opuszczam wasze forum. Ja pomagam wszystkim, nawet jak brak nieszczescia.

Jestem rozczarowana wami...

Zegnam
Anka

#10 Re: Programisci POMOCY
adam Wysłano: 2009/1/25 17:24
hej,

napisz posta, ze szukasz kogos kto pomoze Twoim braciom ukrasc samochod wtedy, mam nadzieje, ze wtedy nikt Ci nie pomoze, przeczytasz podobne posty, obrazisz sie na wszystkim i napiszesz takiego samego posta o Polakach, poczym znikniesz z forum...

Wymiana informacji prawnych czy pomaganie komus w poznawaniu prawa to nie to samo co pomaganie w jego lamaniu.... W regulaminie kazdej uczelni jest, ze prace dostarczane maja byc wlasnej roboty, inaczej podlegasz pod paragrafy...

#11 Re: Programisci POMOCY
Rebel Wysłano: 2009/1/25 18:51
Hello Kaminka,

Chodzi o to, ze problem co tu przedstawilas (ten programik) to gwarantuje Ci, ze bracia napisza sami jesli pierwsze 2-3 rozdzialy z jakiejs knigi o Delphi przeczytaja. Na to naprawde wiecej niz paru godzin nie beda potrzebowali i juz:)
Sa tego same plusy. Bo co brat zrobi jak mu prowadzacy powie aby opowiedzial o kodzie programu cos albo zmienil programik tak aby np kukulka sie inaczej wlaczala? I co wyjdzie wtedy, ze nie napisali...
U mnie na studiach facet kazal np w programie petle "for" na "while" z jakims warunkiem pozmieniac , warunki "if" na "case" itp albo inne proste rzeczy przy nim zrobic co by bylo widac, ze delikwent jest autorem tego kodu co oddaje.

Polecam knigi typu: "Delphi w 24h" itp. bo ja z takich ksiazek w bylskawicznym tepie "przestawic" potrafilem sie na inny jezyk. A i mnostwo przykladow jest po drodze wiec polecam.

Pozdrawiam
Rebel.

#12 Re: Programisci POMOCY
tomasz Wysłano: 2009/1/25 19:53

hej,

rozumiem, ze brat studiuje cos w rodzaju ekonomii z elementami informatyki a tej ostatniej nie traktuje zbyt powaznie i raczej nie ma zamiaru zostac programista... tak jak juz ktos pisal, jesli ma noz na gardle to niech sobie po prostu wygoogla jakis podobny przyklad - jakies gotowce sa np. tu:

Gotowce

jesli natomiast rzeczywiscie chce programowac zawodowo po studiach pozostaje zyczyc szczescia na testach kwalifikacyjnych w firmach... duzo szczescia.

T.

#13 Re: Programisci POMOCY
Sikor Wysłano: 2009/1/26 9:01
Cytat:

kaminka napisał:
Hey,

rownie latwo byloby wyszkac odpowiedzi na wasze pytanie w sprawie niemieckich podatkow w internecie. Tez tam jest wszystko napisane. Przy waszych pytaniach o podatkach.. gdzie tam bylo to nieszczesie?
Mino to pomoglam i to nie malo razy!

"Ja jestem przeciwnikiem "chodzenia na latwizne"... Przykro mi.."

Ok. Zrozumialam. W takim razie opuszczam wasze forum. Ja pomagam wszystkim, nawet jak brak nieszczescia.

Jestem rozczarowana wami...

Zegnam
Anka

Sorry, ze tak to odbierasz, ale to sa inne sytuacje :-(
Twoj brat studiuje i zeby studia zaliczyc musi sie czego nauczyc.
Za to, ze sie tego czegos nauczy, na zakonczenie studiow dostanie tego potwierdzenie (dyplom).
Chcialabys pojsc do lekarza, za ktorego odrabiano zadania domowe?
Albo leciec samolotem z niedouczonym pilotem?

Jezeli Twoj brat bedzie mial jakis konkretny problem, chetnie na pytanie odpowiem (pisz na priva)
ale napisac program musi sam.
Tak jak my sami musimy pojsc do urzedu, nawet jak wyjasnisz nam pewne kwestie co nalezy zrobic (za co jestem ja, jak i inni zapewne tez, bardzo wdzieczny).

#14 Re: Programisci POMOCY
TheMarty Wysłano: 2009/1/26 10:59
No tak, najlepiej sie obrazic... To tez jest typowo polskie...

Zeby to ladnie zobrazowac:

- Samochod mi sie popsul. Pomozesz mi?
- Jak ci mam pomoc?
- No, daj mi inny samochod...
- Samochodu nowego ci nie dam. Moge ci pomoc naprawic twoj. Tylko musisz mi powiedziec, co sie popsulo konkretnie...
- Coooo? Nie chcesz mi dac nowego samochodu?
- Powiedz tylko co sie konkretnie popsulo, to cos podpowiem, pomoge...
- Tak jest! Typowo polskie, jak czlowiek prosi o pomoc! Ha, zegnam!

No comments...

A zreszta, jeszcze (na wypadek jakby Kaminka jednak tu zajrzala):
- Kazdy z nas (mniej lub bardziej) ciezko pracowal na swoje wyksztalcenie. Kazdy z nas wie, ze najlepsza droga, zeby sie czegos nauczyc, to jest to cos zrobic samemu. To nie jest tak, ze nie chcemy nikomu pomagac - ale w naszym rozumowaniu POMOC nie oznacza "odwalanie za kogos roboty", tylko faktyczna pomoc w bardzo konkretnych przypadkach (w przypadku programowania, polega to na tym, ze podaje sie fragment kodu zrodlowego w ktorym sie "utknelo" i wtedy mozna wlasnie pomoc). Ale jak ktos mi pisze, ze potrzebuje program ktory robi ABC... No to sorry... A skoro juz chcesz porownywac to do swojego zawodu, to tak jakby ktorys z nas przyszedl do ciebie i powiedzial, zebys mu zrobila zeznanie podatkowe, poszla za niego do sadu, zlozyla wnioski o Elterngeld i zalatwila sprawe z Vermieterem... Zrobilabys to wszystko, dla kogos, ot tak?

#15 Re: Nie przesadzacie czasem?
b1500 Wysłano: 2009/1/26 22:26
Na tym forum się roi od wątków które nigdy się nie doczekały odpowiedzi, na pewno niejednego to stąd przepłoszyło.

To i ten raz też można było rzecz w duchu starego dobrego leseferyzmu załatwić. Wystarczyłoby odczekać kilka dni, chłopaki pod presją czasu musieliby sobie wygooglować albo się pouczyć i byłoby po kłopocie.

A tak Kaminka zbiera kopy na zasadzie "podaj dalej" i jeszcze jest ogólne zdziwienie, że "czegoś" jest niezadowolona...

Mikołaj

#16 Re: Programisci POMOCY
mart_mw Wysłano: 2009/1/27 8:26
Musze Kaminke wziasc w obrone.

Zdaje sie Adam ze troche przesadziles i inni koledzy o tej uczciwosci studiowania to chyba tez. Trzeba bylo kamince delikatniej wytlumaczyc ze takie pomaganie nie ma sesu bo faktycznie kawlki kodu mozna sobie samemu wygooglowac, do kupy posklejac i troche zmodyfikowac. Trzeba bylo ew. podeslac kamince linki gdzie takie przykladowe programiki mozna znalesc i jej bracia sprawe zalatwiliby sami i cos z tego jeszcze w glowach by zostalo. Nie tak od razu ja z buta potraktowac , faktem jest ze ona zawsze pomocna byla i nie jednemu ( np mi ) osobiscie cos wyklarowala.

A ty kaminka to tak sie nie oburzaj i na forum wracaj. Gdybys poprosila zeby ktos pomogl twojemu bratu napisac taki program to pewnie chetni by sie znalezli, moze ktos mieszka w poblizu i osobiscie wylozylby mu kawe na lawe. Bo co innego pomoc, a co innego odwalic robote za kogos.

Tym bardziej ze twoje pytanie bylo mocno nieprecyzyjne - niestety. Nie da sie tak po prostu powiedziec - jak wstawic, jak zdefiniowac - gdy nie widzi sie reszty kodu.

Wiec kaminka - do zobaczenia na forum.

#17 Re: Programisci POMOCY
Sikor Wysłano: 2009/1/27 8:31
Cytat:

mart_mw napisał:
Musze Kaminke wziasc w obrone.

[...]Bo co innego pomoc, a co innego odwalic robote za kogos.

No i tak ja wziales w obrone, ze na koncu napisales dokladnie to samo co my, LOL :-D

#18 Re: Programisci POMOCY
mart_mw Wysłano: 2009/1/27 8:37
No bo wlasnie o to chodzi zeby dyplomatycznie cos wyklarowac a nie zglanowac.
;-)

#19 Re: Nie przesadzacie czasem?
TheMarty Wysłano: 2009/1/27 9:01
I ja tez sie na poczatku nie odzywalem... Ale jak Kamina raczyla wspomniec "jakie to typowe u Polakow za granica", to sie wkurzylem...

Nie chce mi sie nawet liczyc ile razy bylem nagabywany przez jakichs znajomych (niektorych ledwo pamietam), ktorzy nagle pisali mi wylewne mejle, albo nawet dzwonili, i po dlugim bla bla bla, padalo pytanie "nie moglbys mi zalatwic pracy" albo "nie moglbys mi poszukac jakiegos taniego passata, no wiesz, tam u was, co nie?"... I jak probowalem tym ludziom tlumaczyc, ze to juz dawno nie te czasym, ze w DE samochody i praca na ulicach leza, ze szukanie pracy lub dobrego uzywanego samochodu to jest troche zachodu, a ja musze tez pracowac i mam rodzine i sila rzeczy nie moge na to poswiecic czasu, no to oni od razu "a no tak, to takie typowe, polak za granica, juz nie pomoze blizniemu" i tak dalej... Nie musze dodawac, ze "wylewne mejle" konczyly sie natychmiastowo...

Cytat:
Wystarczyłoby odczekać kilka dni, chłopaki pod presją czasu musieliby sobie wygooglować albo się pouczyć i byłoby po kłopocie.

No nie wiem... Odkad Kaminka napisala pierwszego posta minal prawie tydzien, a potem nagle pisze znow, ze "to ma byc na jutro juz" - wnioskuje z tego, ze chlopaki nic nie zrobili... No to sorry...

Moze jestem wredny, ale sie nie zamierzam zmieniac w tej materii. Nie zmam oczywiscie braci Kaminki, ale znam wielu ludzi, juz od czasu szkoly sredniej, potem przez studia i nawet teraz w pracy, ktorzy wlasnie w ten sposob "zeruja" na innych. Jecza, placza w rekaw, podaja miliony powodow dla ktorych nie moga czegos tam zrobic i chca zeby sie to zrobilo za nich (lub zeby mogli skopiowac). Do jakiegos czasu czlowiek ich toleruje, ale w koncu zaczynaja wlazic "z butami", wiec w koncu mowi sie im "NIE". Wtedy jest obraza stanu i tak dalej...

#20 Re: Programisci POMOCY
Sikor Wysłano: 2009/1/28 7:40
Cytat:

mart_mw napisał:
No bo wlasnie o to chodzi zeby dyplomatycznie cos wyklarowac a nie zglanowac.
;-)

Zaraz, zaraz, przecierz bylem dyplomatyczny :-D

Możesz przeglądać wątki.