Polonia-IT

Polonia-IT
Login
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu

#1 Polski film z napisami po angielsku
TheMarty Wysłano: 2007/9/26 9:01
Hej,

Mam taka oto zagwozdke: kilku kolegow spytalo mnie, czy moglbym przyniesc jakis polski film na "wieczor filmowy" ktory organizujemy w prac od czasu do czasu... No i klops...

Filmow niby jest pelno, ale:

- wiele filmow prezentuje humor czysto polski (np. Mis) i boje sie, ze wielu ludzi z zachodu nie zrozumie co w tym smiesznego

- wiele fimow jest zabawnych, ale tylko w polaczeniu z polskim jezykiem i znow tylko w PL (Rejs)

- jest kilka filmow Kieslowskiego lub Wajdy, uniwersalnych, ale te znow sa "wagi extra ciezkiej"...

- jest cala seria filmow zabawnych, ale laczacych sie niezmiennie z II wojna swiatowa (a ze byly krecone za komuny, to obraz Niemcow - niezaleznie od tego czy sluszny czy nie - nie jest czyms co chcialoby sie tu pokazywac - szczegolnie jako "pierwszy polski film").

- no i wreszcie - co dotyczy wszystkich powyzej - chyba prawie wcale nie spotyka sie wersji z napisami...

Mozecie mi cos polecic? Filmy przedwojenne byly fajne, zabawne, i przede wszystkim nieobrazajace nikogo, ale znow problemy: napisy angielskie i w ogole, gdzie to dostac na DVD??

#2 Re: Polski film z napisami po angielsku
Rebel Wysłano: 2007/9/26 9:45
Polecam TV Polonia - tam prawie kazdy film z napisami leci. Tylko, ze fakt musisz czekac na film ...
Ale akurat moze cos uda Ci sie nagrac.

POzdr,
Rebel

#3 Re: Polski film z napisami po angielsku
Draco Wysłano: 2007/9/26 10:08
Heja,

zależy co chcesz pokazać. Co to znaczy polski film? Film o Polsce? Film nakręcony w Polsce? Film o Polakach?

W każdym razie jako, że w tym siedze polacam poszukaj na www.imdb.com to co Ci najbardziej odpowiada uwzgledniajac opinie userow.

Ja chyba przynioslbym ten film:

http://www.imdb.com/title/tt0330243/

i ten jako przedsmak.

http://www.imdb.com/title/tt0351167/

Jest jeszcze pare innych Oscarowych/i prawie Oskarowych- Pianista, Chicago, Pogromcy wampirow, Frantic, Ogniem i Mieczem ale to zalezy od audytorium.

Draco 8-)

#4 Re: Polski film z napisami po angielsku
b1500 Wysłano: 2007/9/26 11:00
No kurcze z tymi napisami to faktycznie maly problem jest, kiedys patrzylem na to co mam, to z zasady ich nie bylo w ogole, nawet niesłyszący Polak by się na tym nie popasł, co dopiero mówić o "zagraniczniakach"...

Zajrzalem do merlina, to też napisów ni śladu. Kiszka kiszka...

Bolka und Lolka za to widziałem w marktkaufie, może możesz wybrać co infantylniejszych kolegów :-D

Tak mi przyszło do głowy -> szukałeś może na amazonie w uk albo w Stanach???

#5 Re: Polski film z napisami po angielsku
TheMarty Wysłano: 2007/9/26 11:54
Dzieki Draco... Troche mi to pomoglo...

Ostatecznie zastanawiam sie nad Seksmisja, Dzien Swira, ewentualnie Kiler, Vabank i Rekopis znaleziony w Saragossie...

Niestety, filmy sa w wersji z napisami ale... tylko w USA! Oczywiscie pomijajac koszty wysylki, to co mi przeszkadza to Region 1 i NTSC... Bleeeeeee....

No nic.. Trzeba bedzie chyba zripowac (Seksmisje i Vabank mam) i napisow poszukac na interencie...

Tak czy siak... To juz samo w sobie stanowi o mizerii naszej kinematografii.. Filmy bez napisow po angielsku... (w ogole pomijajac jakikolwiek dubbing lub lektora)... BEZNADZIEJA! Ot co...

#6 Re: Polski film z napisami po angielsku
Misiek Wysłano: 2007/9/26 12:18
Czesc

Cytat:
Tak czy siak... To juz samo w sobie stanowi o mizerii naszej kinematografii.. Filmy bez napisow po angielsku... (w ogole pomijajac jakikolwiek dubbing lub lektora)... BEZNADZIEJA! Ot co...

Wlasnie tez nie moge tego zrozumiec, dlaczego nie chca wyprodukowac wersji z napisami.

Ale jeszcze bardziej nie moge zrozumiec ze Niemcy tak kochaja dubbing w filmach, przeciez to brzmi jak parodia, az sie ogladac nie chce.

Pozdrawiam,
Misiek

#7 Re: Polski film z napisami po angielsku
TheMarty Wysłano: 2007/9/26 12:27
Cytat:
Ale jeszcze bardziej nie moge zrozumiec ze Niemcy tak kochaja dubbing w filmach, przeciez to brzmi jak parodia, az sie ogladac nie chce.

He he... Pamietam te wycieczki z DE do Polski i innych osciennych krajow jak lecialy Gwiezdne Wojny albo Wladca pierscieni i prawdziwi fani chcieli film w oryginale ogladac... :-D

A pamietacie koniec lat 80 i poczatek 90, jak wchodzila w PL telewizja staelitarna... Wtedy ogladalo sie glownie kanaly niemieckie (RTL, Sat1, Pro7, etc...) i WTEDY to dopiero mieli niemcy dubbing... Od tego czasu, musze przyznac, ze przynajmniej dobor glosow sie NIECO polepszyl... (chociaz wciaz zdarzaja sie 5-7 letni chlopcy, ktore w niemieckiej wersji mowia prawie ze basem... hehehehe....).

#8 Re: Polski film z napisami po angielsku
ak Wysłano: 2007/9/26 20:37
Albo z nowszych to np. Vinci Machulskiego

#9 Re: Polski film z napisami po angielsku
kaszel Wysłano: 2007/9/26 23:38
czesc,
jak masz ochote obejrzec z kolegami "samotnosc w sieci" to moge Ci podeslac.
DVD jest z angielskimi napisami, tematyka jest neutralna, no i bonusem jest jeszcze ze w filmie sa dialogi po angielsku i niemiecku.

pozdrawiam
kaszel

#10 Re: Polski film z napisami po angielsku
Sikor Wysłano: 2007/9/27 7:50
Cytat:

A pamietacie koniec lat 80 i poczatek 90, jak wchodzila w PL telewizja staelitarna... Wtedy ogladalo sie glownie kanaly niemieckie (RTL, Sat1, Pro7, etc...) i WTEDY to dopiero mieli niemcy dubbing... Od tego czasu, musze przyznac, ze przynajmniej dobor glosow sie NIECO polepszyl... (chociaz wciaz zdarzaja sie 5-7 letni chlopcy, ktore w niemieckiej wersji mowia prawie ze basem... hehehehe....).

IMO dubbing z definicji nie bedzie nigdy dobry (jeszcze raz IMO). To jest inny glos i chocby nie wiem jak dobrze dobrany, to nie "zagra" tak oryginalny. Glos to przecierz warszat aktora, czesto jego charakterystyczna cecha. Nie, nie i jeszcze raz nie, dubbing to porazka :-(
Dobrze, ze w DE sa porzynajmniej kina z oryginalnymi wersjami, bo inaczej bym do kina poszedl max 1 w roku jak jestem w PL.

#11 Re: Polski film z napisami po angielsku
Sikor Wysłano: 2007/9/27 8:00
Cytat:

Mozecie mi cos polecic? Filmy przedwojenne byly fajne, zabawne, i przede wszystkim nieobrazajace nikogo, ale znow problemy: napisy angielskie i w ogole, gdzie to dostac na DVD??

Jezeli kino "mocniejsze", to moze Psy/2 albo Kroll.
Na wesolo: to np. "Nic smieszego", Kiler/2, Cialo

Jezeli ma byc z zonami i romantycznie/ladnie,
to proponuje "Tylko mnie kochaj" albo "Nigdy w zyciu!".

#12 Re: Polski film z napisami po angielsku
adam Wysłano: 2007/9/27 22:10
hej,

moze "W pustyni i w puszczy", niesmiertelne, fajne i o przyjazni polsko-angielskiej :-D

Osobiscie wole pierwsza inscenizacje ale google wyrzucil nowsze najpierw...

#13 Re: Polski film z napisami po angielsku
kaszel Wysłano: 2007/9/28 9:45
w Instytucie Polskim w Düsseldorf moze cos odpowiedniego znajdziesz:
filmoteka

pozdrawiam
kaszel

Możesz przeglądać wątki.