Polonia-IT

Polonia-IT
Login
Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Zarejestruj się!
Menu

#1 Wizyta w Konsulacie polskim
tomek Wysłano: 2003/2/17 19:27
Czesc, pomimo pewnego pysymizmu puscilem maila do konsulatu polskiego w hamburgu ze istniejemy i mamy tez pare pytan/propozycji wspolpracy.

I tu mile zaskoczenie )
dzien pozniej odpowiedz mailem oraz telefon.
Bardzo mila Pani z dzialu obslugi Poloni w Nimeczech zaproponowala mi spotkanie w Konsulacie w Hamburgu podczas ktorego bede mogl nasz portal przedstawic oraz omowic czy i jak moglibysmy wspolnie zwiekszyc dostep do informacji dla mlodych(i nie tylko) polonusow w niemczech.

Termin mam w przyszlym tygodniu,
jesli macie jakies konkretne propozycje do omowienia to prosze albo na forum albo na priva.

Oprocz tego zostalem poproszony do przekazania oficlanego adresu www polskich placowek placowek dyplomatycznych w niemczech :
)
www.botschaft-polen.de
oraz dodatkowo dostalem obietnice, ze w przypadku zapytan przez E-Mail od Was dostaniecie na nie odpowiedzi.
Hamburg: Konsulat.Hamburg@botschaft-polen.de
Berlin: Info@botschaft-polen.de
Monachium: Konsulat.Muenchen@botschaft-polen.de
Köln: Konsulat.Koeln@botschaft-polen.de

Zreszta z tych stronek www mozna sie doklikac do roznych informacji.

Tak ze czekam na pomysly i tematy do rozmowy z polska dyplomacja

#2 Re: Wizyta w Konsulacie polskim
lajkonik Wysłano: 2003/2/18 10:41
To moze warto by uzyskac odpowiedz na takie pytanie:
Skad wynika ta cholerna opieszalosc konsulatow w pomocy przy uzyskaniu paszportu dla dziecka?

Sorry, ale jestem ciagle zdenerwowany. Wczoraj wyslalem maila do wszystkich swietych w konsulacie w Monachium oraz do dzialu konsularnego w MSZ. Dostalem odpowiedz z Monachium ze mail zostal przekazany do odpowiedniego ze wzgledu na kompetencje dzialu. Szkoda tylko ze podobne teksty slysze przy kazdej probie polaczenia sie z konsulatem.

#3 Re: Wizyta w Konsulacie polskim
tomek Wysłano: 2003/2/18 20:06
Ok, masz to jak w banku,
wydrukuje caly watek(bo oni maja teraz problemy z providerem => brak internetu...)
I poprosze o odpowiedz.

Jeszcze jakies tematy??

#4 Re: Wizyta w Konsulacie polskim
er Wysłano: 2003/2/19 12:13
Moim zdaniem przydałoby się trochę informacji polsku z zakresie prawa niemieckiego - podatki, dokumenty ( np prawo jazdy), uprawnienia, świadczenia. Chętnie też obejżałabym niemiecką tabelę płac. POza tym ludzie przychodzą do nich z różnymi sprawami , więc może jakiś konsularny FAQ.

#5 Re: Wizyta w Konsulacie polskim
rosu Wysłano: 2003/2/21 11:32
Czesc wszystkim.
Ja bylbym zainteresowany informacjami (najlepiej ze wskazaniem dokumentow zrodlowych) na temat jakim ewentualnym zmianom ulegnie w Niemczech nasza prawna sytuacja (tj. tych z polskimi paszportami) po 1 maja 2004 czyli po ewentualnym wejsciu w zycie traktatu akcesyjnego Polski do Uni Europejskiej.
Od dluzszego czasu probowalem sie dokopac do szczegolow ale natrafiam ciagle na ogolniki i zero konkretow.
Byc moze konsulat bedzie przynajmiej dysponowal informacja w jakiej instutucji mozna takich konkretow szukac.

Pozdrawiam
Romek

#6 Re: Wizyta w Konsulacie polskim
Ziuta Wysłano: 2003/2/25 15:58
Witaj,
wiekszosc informacji na ktorych Ci zalezy znajdziesz na stronie Ambasada Rzeczypospolitej

pozdrowienia
Ulla

Możesz przeglądać wątki.